Digital Agency Promo

Okolica i atrakcje

Okolica stwarza idealne warunki do aktywnego wypoczynku – liczne trasy rowerowe i turystyczne, przystań żeglarska, sporty wodne, jazda konna. Rozległe obszary leśne i brak przemysłu gwarantują zdrowy wypoczynek.

Pobliskie miejscowości mają bogatą ofertę dla rodzin z dziećmi m.in. aquapark, place zabaw, park linowy, rodzinne centrum rozrywki.

Warto odwiedzić okoliczne zabytki m.in. Zamek Książąt Pomorskich, obiekty militarne – bunkry w Bobolinie, Latarnię Morską w Darłówku.

Uzdrowisko Dąbki

Powstało na obszarze Gminy Darłowo w 2007 roku i jest jednym z najmłodszych polskich uzdrowisk. W jego skład wchodzą sołectwa: Żukowo Morskie, Bobolin, Dąbki, Bukowo Morskie i Porzecze.

W Dąbkach znajduje się wiele Sanatoriów i ośrodków oferujących zabiegi, które pomagają w leczeniu m.in. chorób układu oddechowego i nerwowego.

Wzdłuż nadmorskiej plaży uzdrowiska rozciąga się leśna promenada o długości 6 kilometrów. Południowy obszar uzdrowiska zajmuje jez. Bukowo o powierzchni 18 kilometrów kwadratowych. 

Jezioro Bukowo

W Dąbkach, znajduję się malownicze jezioro, które wraz z mierzeją oraz dwoma kompleksami leśnymi tworzą specjalny obszar ochrony siedlisk w ramach sieci Natura 2000.

Jest to idealne miejsce do uprawiania wędkarstwa, sportów wodnych, takich jak żeglarstwo, kitesurfing czy windsurfing.

Nad Jeziorem znajduje się plaża, pomost, kawiarnia oraz plac zabaw dla najmłodszych.

Centrum Sportów Wodnych  w Dąbkach

Ten nowoczesny obiekt sportowo- rekreacyjny pełni funkcje portu jachtowo- wędkarskiego, bazy szkoleniowo- sportowej jednocześnie będąc ośrodkiem życia kulturalnego całej gminy Darłowo.

Na miejscu można wypożyczyć sprzęt wodny lub odbyć rejs wycieczkowy po Jeziorze.

W sezonie letnim odbywają się tu koncerty i inne imprezy plenerowe.

Szerokie plaże

Wybrzeże w Dąbkach i okolicy ma szeroką, piaszczystą plażę. Wzdłuż wydm, od strony zabudowań ciągnie się przepiękna leśna promenada.

Plaże są bezpieczne – w sezonie letnim chronione przez WOPR.

Ścieżki i trasy rowerowe

Wzdłuż miejscowości uzdrowiskowych przy drodze wojewódzkiej 203 ciągną się ścieżki rowerowe, dzięki którym można bezpiecznie dojechać rowerem do Darłowa, czy nawet Koszalina.

Dąbki – Dąbkowice – (długość 5,5 km)

Dąbki – Dąbkowice .

Trasa jest bardzo malownicza i wygodna – prowadzi wzdłuż linii brzegowej jeziora, po asfaltowej ścieżce, wśród nadmorskiego lasu.

Trasę można wydłużyć – w Dąbkowicach kierować się na Łazy ale ten odcinek jest bardziej wymagający ponieważ cały czas trzeba jechać plażą. Z Łazów można już bez przeszkód, pokonując utwardzone ścieżki rowerowe, dostać się do Mielna.

Duża Pętla Nadmorska (37km)

Darłówko Wschodnie – Wicie – Jarosławiec – Rusinowo – Barzowice – Drozdowo – Darłowo.

Trasa rozpoczyna się na wale przeciwpowodziowym, tuż za wydmą, następnie biegnie w lasku nadmorskim i dalej przez mierzeję między morzem a jeziorem Kopań. Z drogi doskonale widać morze, wiatraki oraz jezioro. Szlak na odcinku z Darłówka do Jarosławca jest zamknięty dla ruchu samochodowego.

Duża Pętla Wiatrakowa (39km)

Darłowo – Cisowo – Drozdowo – Sulimice – Kowalewice – Stary Jarosław – Krupy – Darłowo.


Trasa rozpoczyna się w Darłowie z Zamku Książąt Pomorskch, biegnie przez Cisowo, wzdłuż południowego brzegu jeziora Kopań. Znajdując się na trasie można podziwiać panoramę nadmorską i odwiedzić liczne zabytki np. kościół w stylu gotyckim w Cisowie z 1321 roku.

Bobolin

znajduje się wśród kilkunastu polskich miejscowości położonych na trasie Nadmorskiego Szlaku Rowerowego będącego częścią projektu EuroVelo10.

Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10 to część międzynarodowego projektu okrężnego szlaku rowerowego wokół basenu Morza Bałtyckiego. Łączna długość trasy to ponad 7,9 tys. km i łączy ona najważniejsze nadmorskie miejscowości, m.in. Gdańsk, Rygę, Tallin, Helsinki, Malmo i Kopenhagę.

Polski odcinek szlaku obejmuje trzy województwa: warmińsko-mazurskie, pomorskie, zachodniopomorskie. 

Top